Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka na speciální výstavu v Třebechovicích

9. 7. 2010

Obrazek

Další naší letošní výstavou bude SPECIÁLNÍ VÝSTAVA KLUBU V TŘEBECHOVICÍCH POD OREBEM, konaná ve dnech 25. a 26. září 2010 v areálu zdejší ZO ČSCH. V letošním roce se naše výstava bude konat v souběhu s Krajskou výstavou Královéhradeckého kraje, takže bude mít svá určitá specifika. Půjde o poměrně velkou všeobecnou výstavu, jejíž součástí bude i speciální výstava Klubu chovatelů českých hus a Klubu chovatelů krůt a perliček. Speciální výstavy nebudou oddělené, ale budou součástí Krajské výstavy. Je to logické, protože většina chovatelů, členů klubů je z Královéhradeckého kraje a bude chtít soutěžit i v Krajské výstavě a zřejmě na obou výstavách budou chtít předvést to nejlepší. Na této výstavě budeme vystavovat vodní drůbež v kolekcích 1,1 nebo 1,2. Členové klubu, kteří budou zároveň soutěžit i v Krajské výstavě vystavují pouze v kolekcích 1,2, ale ti jistě soutěžní podmínky ve svém kraji znají.

V letošním roce nebudeme pořadatelům výstavy platit žádný, dříve docela nekřesťanský, paušální poplatek, ale každý vystavovatel uhradí výstavní poplatek ve výši 100,- Kč, bez ohledu na to, kolik zvířat vystaví. Na základě uhrazení poplatku mu bude také zdarma vydán výstavní katalog. Tento výstavní poplatek za každého člena klubu, který vystaví svá zvířata, uhradíme z klubové pokladny!

Přihláška na výstavu je přiložena a zašlete ji nejpozději do 25. 8. 2010 na adresu jednatele Krajského sdružení Královéhradeckého kraje: Josef Šolc, Neděliště 93, 503 12 Všestary, tel.: 602 741 192 nebo 731 414 993, e-mail: CSCHHK@klikni.cz nebo Josef.Solc@cmss-oz.cz .

U prodejných zvířat uveďte v přihlášce pevnou prodejní cenu a přiložte případné rodokmeny. K prodejní ceně bude připočteno 10% ve prospěch pořadatele. Prodejní cenu lze upravit do pátku do 10 hodin. Pokud si budete chtít mezi sebou vyměňovat zvířata, učiňte tak také do této doby.

Přejímka zvířat se uskuteční ve středu 22. 9. 2010 od 15 do 20 hodin nebo výjimečně ve čtvrtek 24. 9. do 8 hodin. Pro urychlení příjmu označte přepravky registračními čísly zvířat s udáním hmotnosti. Zvířata přivezte na výstavu zvážená!

Posuzování zvířat proběhne ve čtvrtek 23. 9. 2010. Celou velkolepou výstavu, včetně naší speciálky, tentokrát posoudí posuzovatelé delegovaní KSKHK, které jim uhradí i posoudečné a cestovní výdaje, takže jako klub opět ušetříme. Snad pořadatelé vybrali dobře.

Na nejlépe oceněná zvířata budou uděleny Čestné ceny, které letos také uhradí KSKHK. Je to proto, aby soutěžící v Krajské soutěži a zároveň člen klubu náhodou nezískal Čestnou cenu od KSKHK a zároveň od klubu, což by bylo pravděpodobné, ale nerealizovatelné. Pro nás to samozřejmě bude další úspora financí. Klub jako již tradičně věnuje na nejlépe oceněná klubová zvířata poháry.

Pro veřejnost je otevřeno v sobotu 25. 9. 2010 od 8 do 17 hodin a v neděli 26. 9. 2010 od 8 do 13 hodin.

Výdej zvířat bude po skončení výstavy, tzn. 26. 9. od 13 hodin.

Veterinární podmínky: Vodní drůbež starší 18 týdnů musí být doprovázena potvrzením, že je klinicky zdravá. Ve všech případech, kdy se hovoří o „potvrzení“, musí být tento doklad vystaven nebo potvrzen soukromým veterinárním lékařem. Veterinární přejímku provede soukromý veterinární lékař, kterého zajistí pořadatel. Zvířata, která neprošla ve stanovené době veterinární přejímkou, se nesmí zúčastnit svodu.

Výstavní výbor ručí za řádné ustájení a krmení zvířat na výstavě, neručí za uhynutí zvířat během dopravy. Reklamace zasílejte ihned po zjištění závady.