Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro členy klubu na začátku roku 2009

21. 12. 2008

 

 

Vážení přátelé, chovatelé vodní drůbeže,

co nejsrdečněji Vás úvodem zdravím. Po roce k Vám přicházím opět s některými organizačními opatřeními. Každý z Vás v dopise obdržel zápis ze schůze klubu a seznam chovatelů vodní drůbeže u nás, který jsem vytvořil z různých výstavních katalogů, což by mělo být pro Vás přínosem. O zvířatech našich členů většinou víme, pokud členové zašlou podklady, proto jsem začal tvořit jakousi databázi i chovatelů nečlenů. Do budoucna bych rád tuto databázi rozšířil i o zahraniční chovatele.

Dále jste s dopisem obdrželi i složenku na členský příspěvek pro rok 2009, který jsme zvýšili na 250,- Kč (vše v „zápisu“). Někteří z Vás ještě neuhradili příspěvek za rok 2008. Ti mají na složence sumu navýšenou o dlužnou částku. Pokud nebude příspěvek za rok 2008 uhrazen do února, člen-dlužník bude vyřazen z evidence klubu. Opět jsem použil složenky typu „A“, takže je můžete zaplatit i převodem na můj účet.

Počet členů našeho klubu je k dnešnímu dni 38, což je za poslední rok nárůst o velmi pěkných deset členů, z nichž většina je poměrně mladých.

V roce 2009 bychom se měli tradičně prezentovat na výstavě v Žirči, uspořádat klubovou výstavu a noví mladí členové z okolí Tábora navrhli, že by vytvořili na výstavě ve Voticích další klubovou expozici. Proč ne? Bližší informace o všech výstavách se samozřejmě zavčas dozvíte. Také budeme pokračovat v rozvíjení stálé expozice našeho klubu v ZOO ve Vyškově. Díky svým aktivitám byl náš klub kladně hodnocen i vyššími svazovými orgány a podle různých ohlasů mám pocit, že i širokou veřejností.

Od podzimu si dopisuji s předsedou německého klubu chovatelů kachen, který mi na německé národní výstavě v Erfurtu přednesl tento návrh. Chtějí napřesrok uspořádat svoji tradiční speciálku nedaleko Norimberku s mezinárodní účastí. Zatím přislíbil účast klub chovatelů kachen z Rakouska, Švýcarska, Francie, Nizozemí, Belgie a nyní mým prostřednictvím i náš klub. Norimberk není daleko a zvířata bych tam klidně sám z naší republiky odvezl. Myslím, že to bude největší výstava kachen všech dob.

Ještě bych Vás chtěl všechny poprosit. Toto povídání nás stojí dost peněz a přitom bychom mohli komunikovat elektronickou poštou. Vše o dění v klubu můžete sledovat na našich internetových stránkách www.klubvodnidrubeze.estranky.cz . Tyto dopisy bych Vám mohl zasílat také elektronicky a jsou i na webu v rubrice aktuality. Všichni, kdo s tím souhlasíte, mi prosím zašlete souhlasný email na adresu prochslavek@seznam.cz . Vy, kteří tak učiníte, už budete od příště dostávat veškeré informace na elektronickou adresu uvedenou v tomto mailu jako odesílatel.

Rok se s rokem sešel a stále mi nikdo z členů nedokázal nic napsat o historii našeho klubu. Znovu Vás proto prosím, zkuste něco sepsat.

Závěrem bych Vám chtěl popřát do nového roku mnoho zdraví, štěstí a lásky, mnoho odchovů a chovatelských úspěchů a především těm aktivnějším členům poděkovat za jejich dosavadní práci.

Se srdečným pozdravem Miloslav Procházka – jednatel klubu